Tetőtér hőszigetelés
külső vagy belső oldalról
Egy ház hőveszteségének közel a fele a tetőn keletkezik, ezért tetőtere a purhab védelemmel télen és nyáron is élhetőbb lesz! Ennek eredményeként az egész házban érezhető lesz az új szigetelés.
Anyag:
Zártcellás vagy nyíltcellás purhab
Haladás:
Járható padláson akár 100-150 m2/nap
Vastagság:
3 cm-től akár 20 cm-ig
Sűrűség:
Zártcellás: 35 kg/m3, nyíltcellás: 12 kg/m3
Tetősík szigetelése
A szakma egyöntetűen egyetért abban, hogy a purhab a ma elérhető legkorszerűbb hőszigetelés. Összehasonlításképp meg kell említeni, hogy a zártcellás habból fele olyan vastagság elég mint a hagyományos szigetelőanyagokból. Ez az előny egy tetőtérben kiemelten fontos, elsősorban az alacsony belmagasság és kis szarufavastagság miatt.
A szigetelés teljesen egybefüggő, légzáró, nincsenek törések, csomópontok. A zártcellás hab vízszigetelést is ad, ezért az Ön padlása duplán védve lesz a beázások ellen.
Amellett, hogy a purhab kiváló szigetelést ad, fontos előny az anyag keménysége is, ill. az a tény, hogy a zártcellás poliuretán statikailag is megerősíti a tetőszerkezetet.
A purhab nem csúszik le mint a gyapot, nem penészedik, ezért élettartama többszöröse a piacon elérhető hagyományos anyagokénak. A poliuretán szigeteléseket mintegy 80 éve alkalmazzák szerte Európában.
Végezetül megjegyeznénk, hogy ha Ön a tetőteret nem fogja lakni és csak tárolásra használja, javasolt a tetősík helyett a padlásfödémet szigetelni – ha Önt ez érdekli, kattintson ide!
Tetőtér hőszigetelés tetősíkon, belülről
Lakatlan tetőtér esetén, ha nem takarja gipszkarton vagy lambéria a tetősíkot, szarufák között szigetelünk, belülről dolgozva. A zártcellás anyagalkalmazható fóliára, osb lapra, lambériára, de akár közvetkenül cserépre is. Ez utóbbit akkor javasoljuk, ha a tetőt borító cserepek jó állapotúak, nem tervezi cseréjüket.
Zárt vagy nyitott cellás habbal?
Az első dolog, amit meg kell válaszolni a tetőtér hőszigetelés kapcsán, hogy zárt- vagy nyitott cellás anyaggal dolgozzunk-e. A zártcellás anyag a ma elérhető legjobb hőszigetelés, plusz tökéletes vízzárást is ad. Az elmozduló cserepek, továbbá egyéb hibák miatt előforduló beázásokra soha többet nem lesz gondja, ezzel megspórolva a javítások költségeit. Mivel az anyag merev és erős, a tetőt statikailag is erősíti. Szintén fontos előny, hogy a poliuretán hab a vízzárás mellett páradiffúzív – vagyis a levegő páratartalma távozik a lakótérből. Ha több információt szeretne, a zártcellás anyagról ITT olvashat.
A könnyű és puha nyíltcellás hab hőszigetel, csakhogy a vízet nem állítja meg. Kifejezetten olyan felületekre ajánljuk, ahol kizárt a beázás és nagy üreges tereket kell kitölteni alacsony költségen. Ha több infó is érdekli a nyitott cellás poliuretán habról, kattintson ide!
Tetőtér hőszigetelés kívülről
Ha a padlás már lakott a tetőtér szigetelés belülről nem lehetséges. Ilyenkor az egyetlen út a kívülről való szigetelés, hiszen a tetősík már burkolt, annak eltávolítása nagy költséggel és felforulással járna. Annak érdekében, hogy megoldjuk a feladatot, saját ácsokkal érkezünk és a piaci árak alatt bontjuk és építjük vissza a tetőt. Ahelyett, hogy két vállalkozót koordinál, vállalva a kockázatot, hogy a rossz koordináció vagy egy késés miatt beázik az épület, könnyebben elintézheti a tetőfelújítást.
Hogy csináljuk?
Ahhoz, hogy hozzáférjünk a régi szigeteléshez, gerendaközönként haladva megbontjuk a tető héjazatát. Amennyiben a tetőben nincs szigetelés, a cserepek és szükség esetén a lécezés félretermelése után a purhabot a külső héjazat alatti határoló rétegre fújjuk (fólia, gipszkarton, lambéria, OSB-lap).
Ha a cserép alatt gyapot van, úgy egyeztetünk a Megrendelővel a régi szigetelőanyag sorsáról. A gyapotszigetelések a legtöbb esetben lecsúsztak, elvékonyodtak, ezért azt eltávolítjuk. Amennyiben a gyapot még ellátja funkcióját, az plusz rétegként kiegészítheti a purhab szigetelést. Miután elkészült a tetőtér hőszigetelés, végezetül visszaépítjük a tető héjazatát.
GYAPOT SZIGETELÉSEK HIBÁI
Évek alatt a gyapotszigetelések lecsúsznak, összeesnek, ezért a szigetelés hézagossá válik
A gyapot nem ad vízszigetelést, sőt, a bejutott víztől (de még a párától is) penészedik
Nem hézagmentes, nem légzáró – a hideg vagy meleg levegő átjut rajta
Nehézkes installáció, ha a munka költségével is számol, a purhab a versenyképesebb
POLISZTIROL HIBÁI
A szigetelés merev és nem formakövető, ezért a táblás anyagot nem lehet pontosan, hézagmentesen installálni. Hőhídak keletkeznek.
A szigetelés nem légtömör, ennélfogva a levegő átjut a réseken.
A polisztirol szigetelés nem ad vízszigetelést, ennélfogva penészedhet.
MEGOLDÁS A PURHAB
Akár fele olyan vastagság elég ugyanolyan hőszigetelés eléréséhez. A szarufa vastagsága vagy a tetőtér magassága nem szorítja határok közé!
A purhab nemcsak kiváló hőszigetelést, de 100% vízzárást is ad.
Örök életű tetőtér hőszigetelés? Igen, velünk lehetséges!
Videó
Egyéb felhasználások
Kérjen ajánlatot!
Ajánlatkérés
Küldje el a szigetelni kívánt épület leírását, valamint a felület méretét és a szigetelés tervezett vastagságát. Nem váratjuk sokáig, késedelem nélkül, egy munkanapon belül elküldjük a szigetelésre vonatkozó kiindulási ajánlatunkat. Amennyiben elfogadhatónak tartja az árainkat, kérésére ingyenesen felmérjük az épületet.
